Starszy specjalista / Starsza specjalistka technolog

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Medycyna
Poziom stanowiska
Specjalista

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe chemiczne (preferowana specjalność to technologia chemiczna, synteza organiczna, biotechnologia lub inżynieria chemiczna)
  • Co najmniej 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Znajomość zagadnień z zakresu syntezy organicznej oraz technologii chemicznej organicznej
  • Znajomość technik pozwalających na charakterystykę związków chemicznych oraz ich form polimorficznych (H-NMR, C-NMR, MS, IR, UV-VIS, XRPD, TGA, DSC )
  • Znajomość technik pozwalających na określenie czystości związków chemicznych (TLC, HPLC, GC, LC-MS, GC-MS )
  • Doświadczenie w optymalizacji procesów chemicznych
  • Doświadczenie w skalowaniu procesów chemicznych
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w tym słownictwo specjalistyczne)
  • Obsługa komputera w zakresie MS Office
  • Znajomość oprogramowania CAD będzie dodatkowym atutem kandydata
  • Znajomość prawa farmaceutycznego oraz wytycznych regulacyjnych w przemyśle farmaceutycznym będzie dodatkowym atutem kandydata
  • Umiejętność i chęć dzielenia się wiedzą z innymi

Zadania:

  • Opracowanie, optymalizacja oraz wdrożenie technologii wytwarzania aktywnych substancji farmaceutycznych.
  • Opracowanie ekonomicznej technologii otrzymywania substancji aktywnej przy pomocy QbD i OFAT.
  • Realizacja wdrożeń nowych technologii otrzymywania substancji aktywnej do skali półtechnicznej/pilotażowej oraz produkcyjnej.
  • Współuczestniczenie w tworzeniu: dokumentacji technologicznej, instrukcji analitycznych, specyfikacji jakościowych dla surowców, półproduktów oraz dla rozwijanej substancji aktywnej
  • Realizacja zadań i procesów doświadczalnych oraz ich dokumentowanie zgodnie z obowiązującymi normami, procedurami
  • Przygotowywanie odpowiedniej dokumentacji na potrzeby rejestracyjne w języku angielskim.
  • Prawidłowe gospodarowanie materiałami, surowcami i wyrobami stosowanymi podczas prac badawczych i doświadczalnych
  • Dbanie o sprawność powierzonej aparatury fizykochemicznej i technologicznej
  • Planowanie prac eksperymentalnych dla zespołu projektowego
  • Prowadzenie szkoleń specjalistycznych w tematyce syntezy organicznej

Oferujemy:

  • Umowa o pracę
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Szkolenia i rozwój kompetencji zawodowych
  • Paczki świąteczne dla dzieci
  • Jeden dodatkowy dzień wolny
  • Program emerytalny

Aktualizacja: 23.04.2024

Ogłoszenie z portalu

praca.pl