Terapeuta/Opiekun dla dorosłych osób z autyzmem

Pełny etat
Wynagrodzenie brutto
40 - 60
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Opieka medyczna
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Drogi Kandydacie,

Ukończyłeś psychologię lub pedagogikę i chcesz zgłębić tajniki pracy z osobami w spektrum autyzmu?
Masz wiedzę oraz doświadczenie z osobami autystycznymi i chcesz pracować w niezwykłym miejscu?

Poszukujemy kandydatów do pracy w roli terapeuty w naszym  ośrodku w Garczu k/Chmielna  ( a od kwietnia w Gdańsku w nowej placówce) dla osób ze spektrum autyzmu „Pomorska Farma Życia”.

Nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu placówki w Garczu, zaowocowało nowopowstałym ośrodkiem mieszczącym się przy ulicy Podleckiego w Gdańsku. Jest to jedno z nielicznych  miejsc w Polsce  dedykowane  dorosłym osobom w spektrum autyzmu. Nowoczesna architektura w otoczeniu unikalnego ogrodu jaki niebawem powstanie, z wysokospecjalistyczną aranżacją wnętrza sprawią, że „Pomorska Farma Życia” jest nie tylko przyjazna podopiecznym ale stanowi jedyne w swoim rodzaju miejsce pracy.

Miejsce powstałe z miłości i pasji do ofiarowania osobom dotkniętym autyzmem namiastki prawdziwego domu. Takiego, który prócz przystosowania w jak największym stopniu do życia w społeczeństwie, da im również poczucie bezpieczeństwa.
Od początku naszym celem jest ciągłe poszukiwanie i tworzenie nowej jakości terapii. Jej współtworzenie będzie jedną z misji nowego kandydata – cenimy kreatywność i jesteśmy otwarci na  Twoje pomysły. Aby jakość opieki była zawsze na tym samym wysokim poziomie, gwarantujemy wszelkie potrzebne szkolenia oraz wsparcie superwizora.

Dzięki temu nasza placówka będzie nie tylko inspirującym miejscem do pracy ale i możliwością rozwoju zawodowego.

Wymagania:
Jesteśmy otwarci na różny dorobek zawodowy. Swoją wiedzę pogłębią u nas na pewno osoby z wykształceniem wyższym profilowym w kierunku:
  • pedagogika
  • psychologia
  • oligofrenopedagogika
  • terapeuta zajęciowy
  • inne pochodne kierunki
  • asystent osoby z niepełnosprawnościami
Jeśli posiadasz wykształcenie średnie, nasze drzwi są również dla Ciebie otwarte. Najważniejsze jest dla nas pozytywne nastawienie do pełnionych funkcji i obycie z zagadnieniem chorych w spektrum autyzmu. Ukończony kurs lub szkolenie poparte jakąś formą praktyki, będą tu doskonałym fundamentem do rozpoczęcia współpracy z nami.

Mile widziane są też inne zdolności, które wzbogacą prowadzone terapie. Może to być ukończony kurs terapii behawioralnej, umiejętność gry na instrumencie, umiejętności sportowe, plastyczne, kulinarne, manualne i inne.

Obowiązki:
Do zakresu obowiązków należeć będzie:
  • opieka nad jednym wybranym podopiecznym zgodnie z indywidualnie ustalonym harmonogramem
  • prowadzenie terapii zgodnie z osobistymi wytycznymi
  • obserwacja wpływu przyjętej terapii na stan podopiecznego
  • wyciąganie wniosków z obserwacji podopiecznego, możliwe propozycje modyfikacji terapii
  • w zależności od posiadanych umiejętności dodatkowych terapeuty - prowadzenie zajęć rozwijających zdolności manualne i przystosowanie do życia
Charakter pracy:
Oferujemy pracę w systemie zmianowym, jest też możliwość pracy w weekendy.
Preferowane formy zatrudnienia – umowa o pracęumowa zlecenie.

Jeśli myślisz, że mógłbyś być częścią naszego zespołu – zadzwoń i porozmawiaj z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)