Wróć do góry

Ogłoszenie nieaktualne

Zdjęcie 1 / 20
Jestem
Firmą
Sprzedam / kupię
Sprzedam
Rodzaj
Rośliny ogrodowe

Treść ogłoszenia

A może róże?
Krzewy róż należą wraz z mirtem, rozmarynem i wawrzynem do najstarszych roślin ozdobnych, towarzyszą nam od tysiącleci.

W ofercie naszego Ogrodnictwa znajdą Państwo zarówno kilkuletnie, zahartowane róże w donicach, jak i licencjonowane sadzonki róż premium w balotach. Oprócz tego w ofercie ziemia do róż oraz nawóz do róż już ukorzenionych. Zapraszamy do Ogrodnictwa przy ul. Tamka 25 w Gdańsku.

Sadzonki EXCLUSIVE to kolekcja licencjonowanych róż rabatowych, okrywowych, pnących, wielkokwiatowych i parkowych dostarczonych przez czołowych producentów takich jak KORDES®, TANTAU®, NOACK®. Zaletą róż licencjonowanych jest ich wysoka jakość, odporność na choroby oraz zgodność odmianowa.

Wśród sadzonek dostępne są między innymi róże Nostalgiczne® w różnych odmianach.
Róże nostalgiczne® to grupa róż, stworzona przez słynną firmę hodowlaną Rosen Tantau® którą wyróżnia starodawny wdzięk pąków, intensywny zapach róż historycznych, doskonała zdrowotność i wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Ponadto są bardziej odporne na choroby grzybowe od standardowych odmian. Swoim wyglądem przypominają róże historyczne i angielskie.

Jakie wymagania ma róża?
Wspólne wymagania dla wszystkich gatunków to gleby głębokie, gdzie dolne warstwy są gliniaste, a wierzchnie piaszczysto-gliniaste, przepuszczalne, lekkie z dużą zawartością próchnicy, o neutralnym pH. Gleba nie może być podmokła, co prawda róże wymagają dużo wody w trakcie wzrostu, jednak w okresie spoczynku nadmiar wody jest szkodliwy dla korzeni, dlatego dobrze zdrenowane podłoże jest warunkiem powodzenia w uprawie. Wszystkie róże są światłolubne.

Róże nie tylko w ogrodzie
Do uprawy balkonowej można zastosować wiele ciekawych róż parkowych, rabatowych, okrywowych oraz piennych.
Należy pamiętać, że róże uprawiane w pojemnikach na balkonie lub tarasie są znacznie bardziej narażone na przemarzanie, niż te rosnące w gruncie w ogrodzie. Dlatego przed nastaniem mrozów najlepszym wyjściem jest zabranie donic lub skrzyń z różami do chłodnego jasnego pomieszczenia, gdzie przezimują lub zakopanie ich z donicą w gruncie. W przypadku braku takiej możliwości, donice należy zabezpieczyć, na przykład poprzez kopczyki w donicach, dosunięcie donic do ściany i okrycie roślin włókniną.

Czym są róże w balotach?
Krzew róży ma system korzeniowy owinięty folią z niewielką ilością żyznej ziemi. Pędy zostały przycięte i zabezpieczone naturalnym woskiem - wszystko po to, aby podczas przechowywania roślina nie utraciła wody.
Podczas sadzenia róży z balotu, jak i z donicy, najważniejszym zabiegiem jest przygotowanie odpowiedniego podłoża - wykopujemy szeroki i głęboki dołek, w razie potrzeby wymieniamy ziemię.
Zalecane jest, aby roślinę po rozpakowaniu z balotu oczyścić z podłoża w którym jest zawinięta, a następnie zanurzyć ją na 3-4 godziny w wodzie, nawodnienie napowietrzy i przywróci turgor roślinie.

 
czytaj więcej
  • Numer ogłoszenia: 65258192
  • Data wyróżnienia: 23.03.2023
  • Data wprowadzenia: 23.03.2023