Ogłoszenie nieaktualne

Animator Społeczny OWES

Wymiar pracy
Pełny etat,
Część etatu
Rodzaj umowy
Umowa o pracę,
Umowa zlecenie,
Umowa o dzieło,
Kontrakt B2B
Branża / kategoria
Organizacja i obsługa imprez,
Praca twórcza
Poziom stanowiska
Pracownik umysłowy
Charakter pracy
Stacjonarna,
Zdalna,
Hybrydowa

Fundacja Dla Was ogłasza rekrutację na stanowisko:
ANIMATOR SPOŁECZNY OWES
Wymagania:
  • minimum 2-letniego doświadczenia w świadczeniu usług animacyjnych odnośnie rozwoju lokalnego, tworzenia partnerstw lokalnych, pracy w organizacji pozarządowej,
  • znajomość ustawy o ekonomii społecznej,
  • prawo jazdy kat. B
  • wiedzę i kompetencje w zakresie:
    • stwarzania warunków do efektywnej komunikacji miedzy różnymi osobami i podmiotami,
    • ułatwiania procesów komunikacji wewnątrz grupy oraz zwiększania zaangażowania,
    • pracy z grupą, moderowania i prowadzenia spotkań,
    • rozwiązywania konfliktów,
    • przygotowania i przeprowadzenia procesu animacji, który będzie uwzględniał rozwój organizacji oraz idei ekonomii społecznej,
    • specyfiki i najważniejszych uwarunkowań społeczno-gospodarczych obszaru, w którym prowadzi działania animacyjne,
    • specyfiki i najważniejszych uwarunkowań prawno–finansowych funkcjonowania sektora ekonomii społecznej (w tym m.in. znajomość ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawy o spółdzielniach socjalnych, ustawy Prawo zamówień publicznych oraz dokumentów strategicznych np. Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej).
Dodatkowym atutem będzie:
  • doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych,
  • ukończone szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe w obszarach związanych z ekonomią społeczną, potwierdzone certyfikatami,
  • doświadczenie w realizacji projektów/inicjatyw o charakterze społecznym,
  • osiągnięcia w zakresie budowania partnerstw lokalnych,
  • osiągnięcia w zakresie tworzenia lokalnych/regionalnych strategii rozwoju,
  • dodatkowe wykształcenie (np. studia podyplomowe, certyfikaty profesjonalne, branżowe uprawnienia zawodowe).
Obowiązki:
  • diagnozowanie potencjału lokalnego środowiska,
· inicjowanie spotkań, działań i kontaktów pomiędzy podmiotami działającymi na danym obszarze,
· inicjowanie i wspieranie powstawania grup osób i instytucji, zamierzających rozpocząć działalność w formie PES,
· zawiązywanie i rozwój partnerstw, sieci współpracy podmiotów w celu rozwoju PES i PS,
· wymiana informacji nt. zmieniających się przepisów prawa dotyczących PES,
· ułatwianie kontaktów, doprowadzenie do lepszego poznania się mieszkańców i tworzonych przez nich grup i środowisk,
· animowanie wśród mieszkańców dyskusji dotyczących ekonomii społecznej,
· wyszukiwanie i wspieranie liderów lokalnych,
· inicjowanie powstawania grup inicjatywnych,
· motywowanie grup i środowisk do podejmowania aktywności ukierunkowanych na rozwój ekonomii społecznej w tym m.in. spółdzielnie uczniowskie, kooperatywy spożywców,
· budowanie lokalnych koalicji,
· moderowanie sytuacji edukacyjnych w środowisku,
· stałe motywowanie osób, podmiotów, w tym instytucji publicznych do podjęcia i kontynowania działania między innymi poprzez wskazywanie możliwych korzyści społeczno-ekonomicznych lub kosztów zaniechania,
· inicjowanie współpracy PES/PS z sektorem biznesu, w tym przy wykorzystaniu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR),
· włączanie PES/PS w procesy rewitalizacji,
· włączenie PES/PS w proces planowania i realizacji usług społecznych, w tym w formule zdeinstytucjonalizowanej. OWES w tym zakresie współpracuje z JST, jak i z PES/PS.
Oferujemy:
  • pracę w zgranym, dynamicznym zespole,
  • możliwość elastycznych godzin pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • dodatkowe szkolenia,
  • umowę o pracę/kontrakt
Jesteś osobą otwartą na ludzi, kreatywną, wychodzisz z inicjatywą mobilizując do działania?
Masz predyspozycje do pracy w środowisku lokalnym?
Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o przesłanie CV na adres: [ukryte]
W tytule maila prosimy wpisać: Animator społeczny OWES