Główna Księgowa/Główny Księgowy

Ogłoszenie podstawowe

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę,
Kontrakt B2B
Branża / kategoria
Księgowość
Poziom stanowiska
Kierownik
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Miejsce pracy:
okolice Trójmiasta (Rybina, gmina Stegna)
Do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko :

zakres obowiązków:
  • odpowiedzialność za księgi finansowe, procesy i procedury księgowe;
  • sporządzanie sprawozdań finansowych (Bilans, RZiS) według określonych standardów rachunkowości (pełna rachunkowość);
  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości;
  • sprawdzanie pod względem formalno-rachunkowym dokumentów finansowo- księgowych;
  • księgowanie faktur i dekretacja dokumentów;
  • przeprowadzanie okresowej kontroli kont;
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych (amortyzacja, umorzenie);
  • realizacja i nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych;
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych;
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych;
  • obsługa systemów bankowych, w tym m.in. przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych;
  • rozliczanie projektów unijnych oraz dotacji i dofinansowań zewnętrznych;
  • prowadzenie dokumentacji płacowej (obsługa płacowa pracowników i zleceniobiorców; naliczanie wynagrodzeń oraz sporządzenie list płac; zgłaszanie i wyrejestrowywanie Pracowników do/z ZUS; przygotowywanie i wysyłka deklaracji podatkowych Pracowników; współpraca z instytucjami zewnętrznymi (ZUS, US, komornicy i inne); sporządzanie deklaracji do ZUS, US, GUS, PFRON; wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach);
  • prowadzanie i aktualizacja danych w systemie kadrowo-płacowym oraz księgowym;
wymagania:
  • minimum 3-latnie w pracy na stanowisku Głównego Księgowego;
  • wykształcenie wyższe, kierunek: ekonomia, księgowość i finanse;
  • znajomość pakietu MS Office oraz praktyczna umiejętność obsługi programów księgowych;
  • mile widziana znajomość języka angielskiego;
  • komunikatywność, samodzielność i operatywność w działaniu;
  • umiejętność kierowania zespołem personalnym
  • prawo jazdy kat. B
oferujemy:
  • wynagrodzenie adekwatne do wiedzy i doświadczenia;
  • pracę w firmie o uznanej pozycji na rynku polskim;
  • profesjonalne narzędzia pracy;
  • raportowanie i współpraca bezpośrednio z Zarządem;