Główny Specjalista ds. Funduszy Europejskich

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Audyt / Podatki,
Kontroling
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. został powołany do życia w 2004 roku z inicjatywy Marszałka Województwa Pomorskiego. Jesteśmy spółką z większościowym udziałem jednostek samorządu terytorialnego, której priorytetem jest wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsięwzięć mających na celu rozwój województwa pomorskiego poprzez ułatwianie dostępu do finansowania dłużnego, w drodze udzielania pożyczek m.in. na cele związane z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej, a także wspieranie wszelkich przedsięwzięć i inicjatyw służących rozwojowi przedsiębiorczości, w tym również w dziedzinie ekonomii społecznej. Oferowane przez nas pożyczki finansowane są ze środków samorządowych, budżetu państwa oraz Unii Europejskiej.

                                        Miejsce pracy: Gdańsk

Zakres obowiązków:
  • weryfikacja prawidłowości i zgodności realizowanych projektów Spółki z zapisami umów operacyjnych oraz ogólnymi zasadami realizacji projektów regulowanymi przepisami prawa krajowego i wspólnotowego,
  • monitorowanie realizacji projektów Spółki, w tym: przygotowywanie zestawień i dokumentacji związanej z postępem i realizacją projektów,
  • opracowywanie regulaminów działalności pożyczkowej i pozostałej dokumentacji w ramach realizowanych przez Spółkę projektów związanych z implementacją produktów pożyczkowych,
  • przygotowywanie dokumentacji w związku z udziałem Spółki w ogłaszanych konkursach i przetargach związanych z działalnością pożyczkową,
  • sporządzanie dokumentacji do planów ekonomiczno-finansowych, sprawozdań oraz innych analiz finansowych w zakresie założeń związanych z realizacją projektów,
  • analizowanie trendów i rynku województwa pomorskiego pod kątem możliwości dostarczania przez spółkę kapitału pożyczkowego,
  • aktywne poszukiwanie zewnętrznych źródeł finansowania akcji pożyczkowej, w tym monitoring harmonogramu naborów i ogłaszanych przetargów.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki (ekonomia, finanse, prawo, studia europejskie, zarządzanie);
  • minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe związane z realizacją projektów finansowanych ze środków unijnych i lub publicznych,
  • umiejętność sporządzania analiz, raportów, rekomendacji,
  • mile widziana znajomość tematyki instrumentów zwrotnych finansowanych ze środków EU, oraz przepisów z zakresu prawa zamówień publicznych,
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office,
  • wysoka kultura osobista, samodzielność i bardzo dobra organizacja czasu pracy,
  • prawo jazdy kat. B.
Oferujemy:
  • dobre warunki zatrudnienia w stabilnej instytucji otoczenia biznesu,
  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
  • atmosferę opartą na współpracy i dzieleniu się wiedzą,
  • możliwość poszerzania doświadczenia zawodowego dotyczącego finansowania projektów ze środków publicznych, w tym dla sektora MŚP oraz w obszarze zielonej energii i technologii ekoefektywnych,
  • udział we wdrażaniu funduszy regionalnych w ramach perspektyw unijnych, w tym FEP 2021-2027,
  • pakiet socjalny (dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej, karty Multisport oraz świadczenia z ZFŚS).

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego CV na adres
e-mail: [ukryte]
wpisując w tytule wiadomości „Główny Specjalista ds. Funduszy Europejskich”
do dnia 27 marca 2024 r.
Prosimy o zawarcie w CV klauzuli:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Szara 32-33, w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji na stanowisko „Główny Specjalista ds. Funduszy Europejskich” . Mam świadomość, że moja zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w każdej chwili”.Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników spełniająca obowiązek informacyjny wynikający z RODO jest dostępna na stronie internetowej Spółki
www.pfp.gda.pl

Aktualizacja: 14.03.2024