Pracownik socjalny

Ogłoszenie podstawowe
Gdańsk  Orunia-Św. Wojciech-Lipce
Starogardzka 20
Pracownik socjalny Umowa o pracę
obserwuj

Pełny etat
Wynagrodzenie brutto (od)
4300
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Opieka medyczna
Poziom stanowiska
Pracownik umysłowy
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej  w Gdańsku ul. Starogardzka 20 ogłasza nabór
na wolne stanowisko pracy Pracownik Socjalny w wymiarze 1 etatu (40 godz./tyg.)

Tel. 58/309-49-31 www.dpsorunia.pl

Wymagania niezbędne:
  • wykształcenie uprawniające do wykonywania zawodu pracownika socjalnego (zgodnie
    z wymogami kwalifikacyjnymi ustawy o pomocy społecznej),
  • znajomość ustawy o pomocy społecznej,
  • znajomość kodeksu postępowania administracyjnego,
  • znajomość przepisów dotyczących ochrony informacji niejawnych,
  • znajomość rozporządzenia w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego,
  • doskonała organizacja pracy własnej i umiejętność pracy w zespole,
  • rzetelność i odpowiedzialność,
  • umiejętność obsługi komputera, w tym biegła znajomość pakietu Office.
Wymagania dodatkowe:
  • mile widziane doświadczenie zawodowe w instytucjach pomocy społecznej,
Główny zakres obowiązków:
  • dokonywanie analizy, diagnozy i oceny potrzeb mieszkańców w zakresie formułowanie opinii niezbędnych do uzyskiwania świadczeń z pomocy społecznej,
  • udzielanie informacji, wskazówek, porad i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych mieszkańców we współpracy z ich rodzinami i opiekunami prawnymi,
  • towarzyszenie mieszkańcom wymagającym wsparcia podczas konsultacji lekarskich, wizyt w urzędach, itp.,
  • udzielanie informacji osobom zainteresowanym pobytem w dps,
  • uczestniczenie w procesie przyjmowania mieszkańców do dps (wizyta w miejscu zamieszkania, udzielanie niezbędnych informacji, itp.),
  • współpraca z rodzinami i opiekunami prawnymi mieszkańców,
  • prowadzenie aktualizacji wywiadów środowiskowych,
  • pobudzanie aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych mieszkańców,
  • współpraca i współdziałanie z innymi pracownikami,
  • współuczestniczenie w opracowywaniu i wdrażaniu dokumentów z obszaru realizowanych zadań,
  • inicjowanie lub współuczestniczenie w działaniach nakierowanych na wsparcie mieszkańców w ich funkcjonowaniu,
    Kandydatom oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • wymiar czasu pracy: pełny etat , 40 godzin tygodniowo,
  • terminowe wynagrodzenie,
  • dodatek za wysługę lat od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego ( konieczność udokumentowania stażu pracy), nagrody jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie tzw. 13 pensja,
  • w ramach umowy o prace benefity: dofinansowanie do zajęć sportowo-rekreacyjnych lub biletów na imprezy kulturalne, dofinansowanie do wypoczynku pracowników i ich dzieci,
  • możliwość przystąpienia na preferencyjnych warunkach finansowych do pracowniczego ubezpieczenia grupowego oraz prywatnej opieki medycznej,
  • możliwość rozwoju zawodowego w ramach organizowanych szkoleń i kursów,
  • miejsce pracy w dobrze skomunikowanym miejscu (przystanek autobusowy przy budynku), bezpłatny parking,
  • przewidywany termin zatrudnienia: wrzesień 2024
Informacje o firmie
Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku Oruni przy ul. Starogardzkiej 20 jest jednostką organizacyjną Miasta Gdańska o zasięgu ponadlokalnym, finansowaną w formie jednostki budżetowej.
Dom Pomocy Społecznej przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie, posiada 113 miejsc:
– 30 miejsc dla dzieci i młodzieży
– 83 miejsca dla osób dorosłych.
Nadzór nad działalności a Domu sprawuje Prezydent Miasta Gdańska przy pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.
Dom powstał w grudniu 1964r. jako Państwowy Dom Specjalny dla dzieci głęboko niedorozwiniętych umysłowo. Pierwsi mieszkańcy zostali przyjęci z początkiem 1965r. W swojej przeszło 50-letniej historii trzykrotnie zmieniała się nazwa placówki, ale przez cały okres jej funkcjonowania przeznaczona była i jest dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.
W ostatnich latach Dom przeszedł ogromne przeobrażenia związane ze standaryzacją placówki zakończoną otrzymaniem zezwolenia Wojewody Pomorskiego Decyzja Nr 17/2009 z dnia 24 marca 2009r.
Od 2002r. przy Domu Pomocy Społecznej działa Środowiskowy Dom Samopomocy posiadający 15 miejsc dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, mieszkańców Gdańska.
Skierowanie do Domu Pomocy Społecznej odbywa się na podstawie decyzji administracyjnej, wydanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku na wniosek osoby zainteresowanej lub opiekuna prawnego. Osoby zainteresowane przyjęciem do Domu Pomocy Społecznej w pierwszej kolejności powinny zgłosić się do Centrum Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, odpowiedniego do miejsca zamieszkania w celu złożenia wniosku

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w CV/ życiorysie/ liście motywacyjnym*dla celów prowadzonej przez Administratora Domu Pomocy Społecznej Orunia w Gdańsku ul. Starogardzka 20, rekrutacji na stanowisko Kierowca/konserwator, a także na potrzeby późniejszych rekrutacji.* Zostałem /zostałam poinformowany/a, że: wyrażenie zgody jest dobrowolne oraz że mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, a wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed jej wycofaniem.

Aktualizacja: 14.06.2024