Samodzielna Księgowa/Samodzielny Księgowy

Ogłoszenie podstawowe

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Księgowość
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Tworzymy dla naszych klientów spersonalizowane rozwiązania – świadczymy kompleksowe usługi w zakresie wynajmu i serwisu tekstyliów dla każdego rodzaju działalności. Oferujemy odzież ochronną i roboczą, maty podłogowe oraz urządzenia z szeroko rozumianego zakresu utrzymania czystości.
Współpracujemy z tysiącami europejskich przedsiębiorstw, które zapewniają produkty i usługi, będące częścią naszego codziennego życia. Nasi klienci mają pewność, że produkty, których potrzebują będą we właściwym miejscu o właściwym czasie – czyste i sprawdzone. 45 000 naszych pracowników w 28 krajach czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem tego procesu. Aktualnie poszukujemy osoby na
stanowisko:

lokalizacja: Nowy Tuchom k. Gdańska

Czy chcesz spróbować swoich sił w roli, która łączy w sobie doskonałą znajomość przepisów podatkowych oraz umiejętność operacyjnej obsługi firmy międzynarodowej zarejestrowanej w Polsce dla celów VAT? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie świetną propozycję!
Poszukujemy osoby, która będzie kluczowym ogniwem w obszarze księgowości i podatków. To stanowisko oferuje nie tylko możliwość działania w międzynarodowym otoczeniu, ale także szansę na rozwijanie swoich umiejętności.

ZADANIA
  • Monitorowanie poprawności księgowań transakcji VAT: Twój główny obszar odpowiedzialności to stałe monitorowanie dokładności księgowania transakcji VAT, weryfikacja dokumentów oraz wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości. Dzięki temu zapewniasz zgodność raportowanych danych z obowiązującymi przepisami podatkowymi.
  • Koordynowanie i monitorowanie poprawności dokumentów księgowych, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości udzielanie informacji i wskazówek: nadzór nad poprawnością dokumentacji księgowej oraz reagowanie na ewentualne nieprawidłowości poprzez udzielanie informacji i wskazówek dla zespołu księgowego znajdującego się we Francji.
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych JPK-VAT, VAT-UE; INTRASTAT: przygotowywanie deklaracji podatkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Będziesz dbać o terminowe i precyzyjne przygotowanie danych, aby zapewnić zgodność z wymaganiami podatkowymi.
  • Kompletowanie dokumentacji WDT, import towarów,
  • Udział w zamknięciu miesiąca, roku, współpraca z audytorami: Twoja rola obejmuje aktywny udział w procesach zamykania okresów rozliczeniowych, zarówno miesiąca, jak i roku. Będziesz współpracować z audytorami, zapewniając im niezbędne dane i dokumentację oraz udzielając wsparcia w procesie audytu.
  • Inne zadania niezbędne do realizacji celów zespołu i grupy tj. bieżące ustalenia sald z dostawcami, kontakt z urzędem skarbowym: Dodatkowo będziesz uczestniczyć w bieżących ustaleniach sald z dostawcami oraz utrzymywać kontakt z urzędem skarbowym w celu rozwiązywania bieżących spraw podatkowych i finansowych. Twój wkład będzie kluczowy dla efektywnego funkcjonowania całego zespołu.
OCZEKUJEMY
  • Wykształcenia wyższego o specjalności finanse, rachunkowość, podatki, ekonomia,
  • Min. 3 lata doświadczenia w obszarze księgowym i w międzynarodowym środowisku,
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie B1/B2, która umożliwi komunikację z pracownikami Elis z innych krajów,
  • Dobrej znajomości MS Excel (tabele przestawne, funkcje wyszukaj pionowo/poziomo itp.)
  • Znajomości prawa podatkowego i rachunkowości,
  • Mile widziana znajomość systemu SAP, Microsoft Dynamics AX.

OFERUJEMY
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w firmie, która jest od 25 lat na rynku,
  • Szkolenia wdrożeniowe (dwa dni szkolenia ogólnego na temat firmy/branży + szkolenie stanowiskowe)
  • Prywatną opiekę medyczną, kartę sportową, pakiet socjalny (dofinansowanie do wakacji, karty przedpłacone na święta, paczki dla dzieci),
  • Dobrze wyposażone zaplecze socjalne (kawa, herbata, miejsce do spożywania posiłków), w tym także owocowe i warzywne dni,
  • Możliwość dołączenia do inicjatyw firmowych: bieg charytatywny, wolontariat, działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, świętowanie dnia doceniania pracownika.
Aplikuj poprzez link: https://ofertypracy.elis.com/pl/ksiegowaksiegowy,ja,367?source=1015