Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Produkcja,
Przemysł
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Zakres obowiązków
  • Koordynowanie działań związanych z obszarem BHP , Ppoż
    w firmie produkcyjnej w tym opracowywanie i wdrażanie norm oraz standardów BHP i
    ochrony środowiska w organizacji
  • Inicjowanie działań mających na celu poprawę wskaźników
    bezpieczeństwa pracy oraz środowiskowych
  • Nadzór nad przestrzeganiem przepisów BHP i systemem zarządzania środowiskiem
  • Ustalanie i analizowanie przyczyn i okoliczności wypadków
    przy pracy oraz podejmowanie działań zapobiegawczych
  • Analizowanie danych i wskaźników środowiskowych i
    zapewnienie ich zgodności z przyjętymi normami
  • Opiniowanie projektów technicznych pod kątem procedur BHP i ochrony środowiska
  • Udział w projektach technicznych poprawiających
    bezpieczeństwo pracy : m.in. dostosowanie maszyn
    produkcyjnych do wymogów 2009/104 /WE
  • Nadzór nad m.in urządzeniami ppoż. indywidualnymi
    środkami ochrony , punktami medycznymi
  • Opracowywanie i administrowanie dokumentacją
    zarządzania środowiskiem i BHP
  • Organizowanie i prowadzenie szkoleń w zakresie BHP i
    ochrony środowiska, środowiska
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi oraz reprezentowanie firmy pod czas kontroli np. PIP, ZUS
Poszukiwane kompetencje
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie o profilu produkcyjnym min. 5 lat
  • Wyższe wykształcenie o kierunku lub specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy albo studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska
  • Praktyczna wiedza w zakresie oceny zagrożeń oraz rozwiązywania problemów BHP i Ochrony Środowiska
  • Znajomość zagadnień z dziedziny prawa BHP, prawa pracy, prawa środowiskowego
  • Profesjonalizm
  • Dobra znajomość Pakietu Office i komunikatywna znajomość jęz. angielskiego
  • Umiejętność budowania systemowych rozwiązań nakierowanych na bezpieczne warunki BHP i środowiskowe
  • Analiza zagrożeń i ryzyk w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Umiejętność efektywnej  komunikacji i współpracy przy złożonych problemach BHP/środowiskowych
  • Wielozadaniowość przy umiejętności priorytetyzacji zadań
Mile widziana
  • Umiejętność wykonywania analizy ryzyka maszyn produkcyjnych pod kątem dostosowania maszyn do wymogów minimalnych
Oferujemy
  • Stabilną pracę w rozwijającej się firmie,
  • Atrakcyjne wynagrodzenia złożone z podstawy i budżetu premii regulaminowej
  • Możliwość doskonalenia zawodowego- finansowane przez firmę szkolenia i podnoszenie kwalifikacji
  • Dobrą atmosferę opartą na wzajemnym szacunku i jasnej komunikacji
  • Pakiet benefitów- prywatna opieka medyczna, ubezpieczenia grupowe, możliwość skorzystania z pakietu sportowego (karta multisport)
  • Kontakt z nowoczesną technologią i udział w interesujących projektach
APLIKUJ do nas za pośrednictwem linka poniżej:
Informacje o firmie
Base Group Sp. z o.o. z siedzibą w Koszwałach, gm. Cedry Wielkie jest firmą rodzinną i od prawie 30 lat wiodącym producentem maszyn przemysłowych i wysokiej jakości spawanych konstrukcji metalowych.

Do naszej firmy będziesz mieć świetny, szybki i bezproblemowy dojazd trasą S7 (obwodnica południowa Gdańska) - od Dworca Głównego w Gdańsku 15 minut!

Aktualizacja: 25.09.2023