Specjalista/ka ds. informatycznych

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Administrowanie siecią,
Wsparcie techniczne / Helpdesk
Poziom stanowiska
Specjalista
Stacjonarna
Wymagane doświadczenie
Tak

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza do udziału w rekrutacji  na stanowisko spec. ds informatycznych.
Zadania:
  • utrzymanie prawidłowego stanu technicznego systemów sieci komputerowej oraz stanowisk komputerowych w oddziałach Muzeum;
  • uczestnictwo w pracach wdrożeniowych nowego oprogramowania;
  • realizacja prac związanych z optymalizacją wydajności systemu informatycznego,
  • instalacja, konfiguracja i administrowanie sprzętu sieciowego i serwerowego oraz oprogramowania;
  • prowadzenie ewidencji sprzętu komputerowego zainstalowanego w oddziałach Muzeum;
  • prowadzenie ewidencji oprogramowania zainstalowanego na komputerach w Muzeum;
  • wykonywanie kopii bezpieczeństwa baz danych z serwerów Muzeum;
  • zabezpieczanie danych przetwarzanych przez systemy informatyczne MNG przed nieupoważnionym  dostępem.
  • prowadzenie spraw związanych z telefonią GSM w Muzeum.
Wymagania:
  • minimum licencjat z informatyki, inżynierii komputerowej lub pokrewnego kierunku,
  • doświadczenie  w dziedzinie administracji sieci komputerowych lub w pokrewnych obszarach IT min. 3 lata,
  • znajomość struktury sieci komputerowych - wiedza o rozwiązaniach sieciowych, zarządzaniu i konfigurowaniu urządzeń sieciowych (serwery, routery, switche, firewalle, serwery sieciowe NAS),
  • doświadczenie w diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów sieciowych,
  • doświadczenie w administrowaniu systemami informatycznymi, zrozumienie protokołów sieciowych (np. TCP/IP, DNS, DHCP), zdolność konfiguracji i zarządzania sieciami LAN/WAN, oraz doświadczenie w stosowaniu narzędzi do monitorowania sieci (np. Axence nVision),
  • umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej, w tym procedur, diagramów sieciowych i raportów z działań przeprowadzanych w sieci,
  • dobra znajomość komputerów PC, systemów operacyjnych (Windows, MacOS), pakietów biurowych, przeglądarek internetowych oraz aplikacji poczty elektronicznej,
  • znajomość zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem, bezpieczeństwem sieci komputerowych,
  • znajomość środowiska wirtualizacji vmware, hyper-v,
  • znajomość tematyki związanych z systemami bazodanowymi np. MSSQL
Oferujemy:
  • ciekawą pracę w renomowanej, dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury,
  • stabilne zatrudnienie,
  • dodatek stażowy,
  • pakiet świadczeń socjalnych
  • dofinansowanie do zajęć sportowych ( karta Multisport)
  • atrakcyjne warunki ubezpieczenia na życie  i opieki medycznej
  • możliwość rozwoju zawodowego.
Wymagane dokumenty:
  • CV - przebieg dotychczasowego zatrudnienia,
  • kserokopie dyplomów potwierdzających wykształcenie,
  • kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach,
W przypadku przedstawienia przez kandydata dokumentów w języku obcym, należy dołączyć ich tłumaczenia na język polski dokonane bezpośrednio przez kandydata lub biuro tłumaczeń lub tłumacza przysięgłego.
  • oświadczenie zwierające klauzulę o treści:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentacji aplikacyjnej dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”.
  • Zgoda na przetwarzanie danych i klauzula informacyjna, która jest załącznikiem do oferty.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie ofert osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres:
Muzeum Narodowe w Gdańsku
ul. Toruńska 1
80-822 Gdańsk
z dopiskiem: „Specjalista/ka ds. informatycznych”
w terminie do dnia 02.04.2024 r. Decyduje data wpływu oferty do Muzeum. Oferty mogą też być składane drogą elektroniczną na adres [ukryte] .
Osoby spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu zostaną powiadomione telefonicznie lub drogą elektroniczną o terminie i miejscu kolejnego etapu rekrutacji.
Postępowanie kwalifikacyjne może być unieważnione przez Dyrektora Muzeum Narodowego w Gdańsku na każdym etapie bez podania przyczyny.
Informujemy, że złożonych w trakcie rekrutacji dokumentów nie zwracamy, a po upływie 30 dni od jej zakończenia ulegają one  protokolarnemu zniszczeniu.

Aktualizacja: 18.03.2024