Starszy Księgowy z niemieckim (Środki trwałe)

Pełny etat
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Księgowość
Poziom stanowiska
Specjalista
Charakter pracy
Zdalna,
Hybrydowa
Rekrutacja online
Tak

Obowiązki:
  • Praca zgodnie z polityką rachunkowości, znajomość planu kont oraz procedur księgowo-podatkowych, zwłaszcza z obszaru środków trwałych uwzględniając:
  • uzgadnianie sald kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych, wycena bilansowa,
  • współpraca z innymi działami w celu rozliczania inwestycji (rozliczenie środków trwałych w budowie),
  • kontrola wyników finansowych spółki i raportowanie istotnych zdarzeń mających wpływ na wyniki,
  • sporządzanie okresowych raportow oraz udział w audytach księgowych,
  • odpowiedzialność za kontakt z innymi działami w zagadnieniach księgowych,
  • prowadzenie szkolen

Wymagania:
  • minimum 5 lat doświadczenia w księgowości,
  •  bardzo dobra znajomości MSR, MSSF, UoR oraz umiejętności stosowania ich w praktyce,
  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, rachunkowość, finanse) bądź ukończony kurs głównego księgowego/biegłego rewidenta (również w trakcie),
  • dobra znajomość pakietu MS Office (Excel itp.)
  • znajomości systemów księgowo - finansowych klasy ERP (mile widziana znajomość systemu SAP),
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • dobra znajomość języka niemieckiego,
  • wysoka motywacja do pracy, profesjonalizm, dokładność i terminowość przy realizacji zadań, odpowiedzialność, umiejętność podejmowania decyzji i samodzielnego rozwiązywania problemów,
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne i organizacyjne,

Co oferujemy?
  • Opieka medyczna LuxMed (pakiet VIP ze stomatologią)
  • Karta przedpłacona Edenred
  • Karta sportowa Fitprofit
  • dynamiczne i miedzynarodowe środowisko pracy i projekty
  • Bonus roczny
  • Wiele ścieżek rozwoju (liderskie, projektowe, specjalistyczne)
  • Udział w lokalnych i globalnych projektach (automatyzacje, optymalizacje, wdrażanie nowych rozwązań, szkolenia etc.)
  • Dynamiczny i wspierający zespół (Od Specjalisty do Managera :) )

Aktualizacja: 17.11.2023