Mieszkania na sprzedaż w Gdyni Dąbrowie - ceny. Ile kosztuje mieszkanie na sprzedaż w Gdyni Dąbrowie?

Klaudia Cichocka
3 grudnia 2023 

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni Dąbrowie dostępne są zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Dzielnica przyciąga osoby szukające odpoczynku z dala od centrum miasta i przyjaznego sąsiedztwa. Równocześnie wystarczy ok. 20 minut jazdy samochodem, żeby dotrzeć do centrum czy na plażę.Średnie ceny mieszkań na sprzedaż w Gdyni DąbrowieIle kosztuje mieszkanie na sprzedaż w Gdyni Dąbrowie? Na rynku pierwotnym średnia cena w październiku br. wyniosła 9 671 zł za m kw., a na rynku pierwotnym - 10 798 zł za m kw. Podane kwoty zostały wyliczone na podstawie cen ofertowych z ogłoszeń zamieszczanych w Trojmiasto.pl

Najtańsze mieszkania w Gdyni Dąbrowie pochodzą z rynku wtórnego i zostały wybudowane w latach 90. Niektóre starsze obiekty są gotowe do zamieszkania od zaraz, a część wymaga generalnego remontu. Wśród ofert pojawiają się również nowe nieruchomości o powierzchni około 40 m kw. znajdujące się niedaleko lasu i terenów zielonych. Nowoczesne osiedla łączą funkcję mieszkaniową, usługową i wypoczynkową.

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni Dąbrowie mieszczą się około 10-13 km od centrum miasta. Dzielnica oferuje spokój z dala od miejskiego zgiełku. Mieszkańcy mogą cieszyć się bliskością natury, ciszą i rodzinną atmosferą.

Ile kosztuje mieszkania na sprzedaż w Gdyni Dąbrowie? - ceny na rynku wtórnymWśród mieszkań na sprzedaż w Gdyni Dąbrowie z rynku wtórnego przeważają nieruchomości oddane do użytkowania w latach 90. ale również powstałe po 2000 roku. Dostępne są głównie mieszkania 2-pokojowe i większe obiekty składające się nawet z 5-6 pomieszczeń. Decydując się na zakup lokalu z drugiej ręki można liczyć na korzystną lokalizację i atrakcyjną cenę. Obiekty powstały w pobliżu terenów zielonych, ale również punktów handlowo-usługowych i przystanków komunikacyjnych. Na rynku z łatwością można również znaleźć lokale świeżo po remoncie - gotowe do zamieszkania od zaraz.

Mieszkania na sprzedaż Gdynia Dąbrowa. Spokojna okolica i kameralne osiedla Mieszkania na sprzedaż Gdynia Dąbrowa. Spokojna okolica i kameralne osiedla

Za najdroższe mieszkania na sprzedaż w Gdyni Dąbrowie na rynku wtórnym trzeba zapłacić nawet 1,5 mln zł. Cena dotyczy nieruchomości o metrażu ponad 100 m kw. na którym mieści się od 2 do 5 pokojów. W większości przypadków są to obiekty wybudowane po roku 2000.

Na rynku znaleźć można również pojedyncze oferty mieszkań za nieco ponad 300 tys. zł. Za 400-600 tys. zł dostępne są przede wszystkim lokale o metrażu powyżej 40-50 m kw. często mieszczące się niedaleko lasów i terenów zielonych. Wiele z ofert to nieruchomości gotowe do zamieszkania od zaraz.

Gdynia Dąbrowa to spokojna okolica z dala od centrum miasta. Mieszkańcy mogą cieszyć się prywatnością i komfortem przebywania blisko natury w przyjaznym sąsiedztwie. Na koniec 2022 roku w Dąbrowie mieszkało ponad 13,5 tys. osób na powierzchni ponad 6 km kw.

Ile kosztuje mieszkania na sprzedaż w Gdyni Dąbrowie? - ceny na rynku pierwotnymNa terenie Gdyni Dąbrowy powstają również nowe inwestycje. Obiekty zlokalizowane są niedaleko terenów zielonych, a równocześnie osiedla zapewniają wszystko, czego potrzebują mieszkańcy - sklepy, kawiarnie i restauracje czy lokale usługowe. Nowe kompleksy to gwarancja wysokiej jakości wykonania. Deweloperzy dbają o każdy szczegół nowych obiektów - od komfortowych lokali, przez aranżację przestrzeni na zewnątrz, aż po oświetlenie w strefach wspólnych.

Atrakcyjne tereny rekreacyjne oraz łatwość dojazdu do pozostałych części miasta przyciąga nowych mieszkańców. Dąbrowa to dzielnica, gdzie systematycznie otwierane są nowe żłobki, przedszkola, szkoły oraz inne placówki edukacyjne i usługowe.

Za mieszkanie na sprzedaż w Gdyni Dąbrowie z rynku pierwotnego trzeba było zapłacić średnio 10 798 zł za m kw. w październiku br. Najdroższe apartamenty blisko lasu o metrażu ponad 80 m kw. kosztują około 800-900 tys. zł.