Żeglarski rejs dla nastolatów 13-18 LAT - terminy przez całe wakacje

Ogłoszenie nieaktualne

Zdjęcie 1 / 13
Cena
2 490
Rodzaj
Rekreacyjne
Termin od
2020-06-28
Termin do
2020-08-29

Treść ogłoszenia

W programie:
Na jachcie jest 5-6osób plus instruktor.
Pierwsze dwa dni młodzież poznaje budowę jachtu, zapoznaje się z procesem przygotowania jachtu do rejsu, zaprowiantowania, ustala wachty.
Następnie wypływają w rejs 4dniowy, po czterech dniach wracają do Tałt, gdzie rozpakowują jacht sprzątają , spędzają w porcie 1-2 dni, i ponownie po przygotowywaniu jachtu wypływają w rejs.
W programie:
-zdobycie umiejętności przygotowania jachtu do rejsu
-przygotowanie zaprowiantowania
-zajęcia z teorii i przepisów żeglowania
-nauka i przypomnienie węzłów żeglarskich
-dyskoteka
-ogniska
-nauka szant
-dużo dobrej zabawy i żeglarskiej dyscypliny
-nauka samodzielności

Dlaczego dzieci kochają ten obóz?
Przygoda na wodzie ze spaniem na jachtach w ciekawych portach i na dziko, nauką żeglarstwa sportowego i spływem kajakowym. Nastolatki dobrze czują się w swoim gronie a kadra sterników zapewnia, że mają okazje poznać żeglarstwo i Mazury od radosnej strony. Jest okazja do integracji z rówieśnikami albo na wspólny wypad z przyjaciółmi. Dodatkową atrakcją rejsu jest spływ kajakowy. No i wspólne gotowanie na jachcie
Dlaczego rodzice kochają ten obóz?
Baza Mrągowo to jedyny Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Polsce ukierunkowany na żeglarstwo i windsurfing. Nasi wychowankowie zdobyli ponad 200 tytułów w Mistrzostwach Polski, Europy, Świata. Brali udział w 6 Igrzyskach Olimpijskich. To dzięki nam każdy Młody Żeglarz może uczyć się od najlepszych w miejscu, które polecają najlepsi!
Dlaczego ośrodek Bazy w Tałtach jest tak wyjątkowy?
Wyjazd na obóz wędrowny zawsze wspiera rozwój umiejętności żeglarskich, zarówno tych sportowych jak i po prostu obycia z jachtem w warunkach rejsu. Jeżeli jeszcze realizowany jest przez Mistrzowską Szkołę Żeglarstwa, to mamy pewność że nasze mniej lub bardziej rozbrykane dorastające dzieci są pod dobrą opieką. I mają się od kogo uczyć – a przecież za kilka lat samodzielnie będą żeglować po morzach i jeziorach.
Co trzeba wiedzieć o naszych obozach?
Uczestnicy rejsu żeglują i śpią na naszych jachtach kabinowych pod opieką instruktorów. Na każdym jachcie załogę stanowi 8 do 10 żeglarzy. Rozpoczynamy i kończymy rejs w ośrodku Bazy Mrągowo w miejscowości Tałty k/Mikołajek. Zapewniamy wyżywienie które załogi samodzielnie przygotowują na jachtach. Trzeba zabrać z domu: odzież przeciwdeszczową, obuwie sportowe lub żeglarskie na jasnej podeszwie i kalosze, strój kąpielowy, nakrycie głowy, zabezpieczenie przed słońcem i komarami, okulary przeciwsłoneczne oraz śpiwór. Zapewniamy ubezpieczenie NNW. Zapewniamy kamizelki asekuracyjne.
Cena nie zawiera opłat za korzystanie z pryszniców i sanitariatów w portach, ładowania telefonów komórkowych oraz opłat za dodatkowe atrakcje brzegowe
Nasz malowniczo położony port ma 25 miejsc postojowych oraz miejsce na deski z żaglem, umocnioną linię brzegową, magazyny na sprzęt, suszarnię, warsztat szkutniczy oraz zupełnie nowy węzeł sanitarny.
 
Gdzie jesteśmy?
Baza Tałty mieści się 5 kilometrów od Mikołajek, nad samym brzegiem jeziora Tałty. Nasz ośrodek znajduje się w centralnym miejscu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
 
O Bazie
Baza Tałty to port i ekomarina z 25 miejscami postojowymi. Na naszych gości czeka 80 miejsc noclegowych w domkach kempingowych i Chacie Mazurskiej na ogrodzonym terenie pod całodobowym nadzorem, a szef kuchni naszej kantyny zadba o to, żeby żaden żeglarski żołądek nie pozostał pusty.
 
Szkolenia z tradycjami
Poza portem, Baza Tałty to klub sportowy i ośrodek szkoleniowy z tradycjami – od ponad 60 lat z powodzeniem szkolimy zarówno najmłodszych, jak i tych starszych żeglarzy. Na długiej liście naszych wychowanków znajdują się mistrzowie sportów wodnych, między innymi członkowie żeglarskiej kadry narodowej.
Naszą największą dumą są doświadczeni szkoleniowcy – pracujemy tylko z fachową i doświadczoną kadrą instruktorsko-trenerską. Wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – na grupę 6-10 osób przypada jeden instruktor, co ma wpływ również na indywidualizację zajęć i bardziej efektywną naukę.
 
Jezioro Tałty
Jezioro Tałty, nad którym położona jest Baza, od północy połączone jest z jeziorem Ryńskim. Razem tworzą najgłębszy zbiornik w kompleksie Wielkich Jezior Mazurskich.
Przydatne informacje:
Wysokość:
116 m.n.p.m.
Powierzchnia jeziora/Powierzchnia wysp:
1160,4 ha/0,2 ha
Maksymalna głębokość/Średnia głębokość:
50,8 m/14 m
Maksymalna długość/Maksymalna szerokość:
12500 m/1800 m
Długość linii brzegowej/Wskaźnik rozwinięcia:
31000 m/2,57
Objętość jeziora/Wskaźnik odsłonięcia::
181022,4 m3/74,4
Gatunki ryb, które występują w jeziorze:
leszcz, szczupak, węgorz, lin, sandacz
 
Okolice Bazy Tałty
W okolicy naszego ośrodka jest mnóstwo atrakcji, które jeszcze bardziej uprzyjemnią pobyt w Bazie – w wolnej chwili możesz odwiedzić rezerwat przyrody Jezioro Łukajno, Zatokę Poziomkową lub rezerwat jeleniowatych w Kadzidłowie. Jeśli lubisz aktywnie odpoczywać, możesz też udać się na spływ kajakowy rzeką Krutyń lub wypożyczyć rower i zwiedzić okolicę.
 
 • I 28.06-11.07 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • II 12.07-25.07 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • III 26.07-08.08 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • IV 09.08-22.08 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • V 22.08-30.08 / 1.390 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
www.sharkstravel.pl
 
 • Numer ogłoszenia: 63427906
 • Data wyróżnienia: 20 maja 2020
 • Data wprowadzenia: 20 maja 2020
 • Aktualizacja: 25 maja 2020
 • Wyświetleń: 42
 • Wyświetleń na liście: 2 307