Zimowa Półkolonia Fotograficzna z zajęciami mindfulness

obserwuj
Cena
690
Rodzaj
Edukacyjne
Termin od
2021-02-01
Termin do
2021-02-05

Treść ogłoszenia


Oto propozycja półkolonii dla dzieci, których wrażliwość wymaga otworzenia się na kolejne formy ekspresji twórczej i wyzwania - nie tylko artystyczne. W ferie proponujemy przygodę z fotografią w połączeniu z zajęciami mindfulness dla dzieci. Będziemy nie tylko uczyć się robienia zdjęć, ale i patrzeć na piękno świata z zachwytem.  Będziemy podejmować różne wyzwania fotograficzne, ale tylko takie, które odpowiadają naszym marzeniom, pasjom i potrzebom. Skupimy się na tym, co nam w duszy gra, jak się z tym czujemy i w jak możemy uchwycić to wszystko także za pomocą aparatu. 
Zapraszamy na zimową edycję półkolonii w Trójmiejście! Spotykamy się od poniedziałku do piątku w samym sercu Gdańska - w budynku Olivia Business Center. Razem będziemy przeżywać przeróżne przygody, zdobywać nowe umiejętności, odkrywać, tworzyć, rozwijać zainteresowania i oczywiście świetnie się bawić.

Zajęcia będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-16.00 na terenie Olivia Business Center w Niepublicznej Szkole Podstawowej Thinking Zone

08.30-09.00 - zbiórka w Thinking Zone
09.00-12.00 - pierwszy blok zajęć programowych (zajęcia w salach Thinking Zone)
12.00-13.00 - przerwa obiadowa
13.00-16.00 - drugi blok zajęć programowych (zajęcia w salach Thinking Zone)
16.00-16.30 - odbiór uczestników z miejsca zbiórki


"Patrz oczyma, fotografuj sercem". David duChemin, znany na całym świecie fotografik, pisząc o swojej pasji uświadamia, że w fotografii wcale nie jest najważniejszy świetny aparat, czy też niesamowite widoki, a właśnie nasze emocje i wrażliwość. I na takim podejściu zależy nam w trakcie półkolonii. Zaczniemy od stworzenia indywidualnych map inspiracji, a potem wspólnie zastanowimy się, co osobiście nas zachwyca i co uważamy co niezwykle, by przekonać się, jak różni jesteśmy i jak różne mogą być też nasze pomysły na zdjęcia.
Strefa mindfulness. Czy zajęcia z mindfulness (potoczne nazywane treningiem uważności, stosowane są jako metoda terapeutyczna) mają sens dla dzieci? Otóż tak! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie zajęcia zaproponować Uczestnikom półkolonii. Będziemy uczyć się oddychać przy pomocy małych, pluszowych przyjaciół, wsłuchiwać się w różne dźwięki i uwalniać naszą wyobraźnię, skupiać się na zapachu, który lubimy, "badać" przyjemne w dotyku przedmioty, nazywać i rozmawiać o własnych emocjach i uczuciach. To będzie cenny czas dla wnętrza każdej młodej istoty, który pozwoli nie tylko pozwoli na wyciszenie, lepsze poznanie samego siebie i odpoczynek.
Szkolenie młodego fotografa. Będziemy zgłębiać tajniki robienia zdjęć, bo umiejętności techniczne przydadzą się nie tylko na zajęciach, ale i na co dzień. Dowiemy się, jak wykorzystać poszczególne tryby i ustawienia w aparacie, co to jest złoty podział kadru, jakie źródło światła może sprzyjać i np. jak robić zdjęcia w ruchu. Każdego dnia będziemy wykonywać ćwiczenia, dzięki którym nasza fotografia będzie bardziej świadoma i po prostu lepsza, a aparat nie będzie miał przed nami żadnych tajemnic.
Zadania fotograficzne. W ramach ćwiczeń, ale także po prostu dobrej zabawy, wykonamy kilka zadań specjalnych. Będziemy wykonywać portrety, zmierzymy się z fotografią makro, a także spróbujemy sił w animacji poklatowej oraz sztuce malowania światłem. Będzie też szansa zająć się komputerową obróbką zdjęć i fotomontażem, który z pewnością przyniesie dużo śmiechu.

Pracownia DIY. Zrób to sam - jakie to proste! Fotografia czasem potrzebuje oryginalnej oprawy, by na przykład stać się wyjątkowym prezentem dla kogoś bliskiego. Proponujemy głowę pełną pomysłów uruchomić podczas robienia różnych gadżetów: ramek, pudełek i albumów na zdjęcia. Poznamy fantastyczny scrapbooking (sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów), użyjemy ekologicznych materiałów i powstaną niepowtarzalne i bardzo przydatne pamiątki z zimowych ferii.
Ponadto w programie:
  • gry i zabawy integracyjne
  • quizy i konkursy z nagrodami
  • kultowe gry planszowe
  • zimowy wypad na lodowisko
 
Dostępny termin : 08-12.08.2021 r.

Więcej informacji na stronie:www.kompas.pl
 

Zobacz inne oferty

Ogłoszenie podstawowe

Cena

1 499 zł

Aktualizacja: 1 dzień temu
Ogłoszenie podstawowe

Cena

1 499 zł

Aktualizacja: 23 dni temu
Ogłoszenie podstawowe

Cena

690 zł

Aktualizacja: 2 miesiące temu
Ogłoszenie podstawowe

Cena

690 zł

Aktualizacja: 2 miesiące temu
Ogłoszenie podstawowe
583031... Zadzwoń
b...@kompa... Wyświetl e-mail
Karolina Stenka
Adres
Gdańsk  Oliwa
Aleja Grunwaldzka 47 
Ważne jeszcze 97 dni (do 27.01.2021)
obserwuj to ogłoszenie
Zobacz dane kontaktowe
kompas.pl
  • Numer ogłoszenia: 63687147
  • Data wprowadzenia: 27 sierpnia 2020
  • Aktualizacja: 31 sierpnia 2020
  • Wyświetleń: 40
  • Wyświetleń na liście: 1 961
Wydrukuj to ogłoszenie
Poleć znajomemu
Podziel się na Facebooku
zgłoś do moderacji
Zadzwoń SMS