Ogłoszenie nieaktualne

Pracownik socjalny

Pełny etat
Wynagrodzenie brutto (od)
4700
Rodzaj umowy
Umowa o pracę
Branża / kategoria
Stanowiska asystenckie
Poziom stanowiska
Asystent
Charakter pracy
Praca w terenie
Wymagane doświadczenie
Nie

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Ogłasza nabór na stanowisko pomocnicze i obsługi:
w  Centrach Pracy Socjalnej

w celu uzupełnienia zewnętrznej rezerwy kadrowej

Główne obowiązki
  1. Prowadzenie pracy socjalnej;
  2. Dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń;
  3. Udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji życiowej, skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań;
  4. Pomoc w uzyskaniu dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskiwaniu pomocy;
  5. Udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej;
  6. Inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin;
  7. Pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych;
  8. Współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania patologii i skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie skutków ubóstwa;
  9. Współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia.
Wymagania niezbędne
  1. Wykształcenie uprawniające do wykonywania zawodu pracownika socjalnego (zgodnie z wymogami kwalifikacyjnymi ustawy o pomocy społecznej);
  2. Znajomość podstaw prawnych warunkujących sprawną realizację obowiązków,  w tym:
- ustawy o pomocy społecznej;
- ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
- ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie;
  1. Umiejętność korzystania z narzędzi pracy socjalnej (wywiad środowiskowy, kontrakt socjalny);
  2. Umiejętność stosowania metod i technik pracy z klientem;
  3. Umiejętność radzenia sobie ze stresem;
  4. Dobra organizacja pracy własnej, komunikatywność;
  5. Umiejętność obsługi komputera, w tym biegła znajomość pakietu Office.
Wymagania dodatkowe
  1. Doświadczenie w pracy w instytucjach lub organizacjach z obszaru pomocy społecznej mile widziane;
  2. Umiejętność pracy zespołowej;
  3. Umiejętność postępowania w sytuacjach kryzysowych.
    Wymagane dokumenty
  1. List motywacyjny;
  2. Aktualne cv (z adresem e-mail - jeśli kandydat posiada lub numerem telefonu);
  3. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
  4. Kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie i kwalifikacje (w tym świadectw, dyplomów ukończenia studiów, itp.);
  5. Kserokopie poświadczające przebieg dotychczasowego zatrudnienia (świadectw pracy, zaświadczenie od obecnego pracodawcy potwierdzające staż pracy, itp.);
  6. Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego, pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych;
  7. Oświadczenie o nieposzlakowanej opinii;
  8. Oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane
    z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  9. Oświadczenie dotyczące zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Oświadczenia, zgoda na przetwarzanie danych osobowych i kwestionariusz osobowy do pobrania na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Wszystkie oświadczenia należy opatrzyć własnoręcznym podpisem i datą.

Termin i miejsce składania dokumentów
Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie w Kancelarii Ośrodka lub korespondencyjnie na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, 80-432 Gdańsk, ul. Konrada Leczkowa 1A.
Kopertę należy opatrzyć dopiskiem „Nabór – Pracownik Socjalny - rezerwa”. Termin przyjmowania ofert do 29.02.2024 r.
Osoby spełniające ww. wymagania niezbędne zostaną powiadomione telefonicznie lub poprzez e-mail o dalszych czynnościach w momencie rekrutacji na stanowisko pracownika socjalnego. Osoby, które nie spełniają wymogów formalnych, nie będą informowane.
Złożonych ofert nie zwracamy.

Informacje dodatkowe
  1. Miejsce pracy – Centrum Pracy Socjalnej, Gdańsk
  2. Czas pracy – poniedziałek, wtorek, czwartek 7:30 do 15:30, środa 8:00 do 17:00, piątek 7:30 do 14:30
  3. Rodzaj pracy – praca biurowa oraz w terenie (wizyty w środowisku zamieszkania klientów MOPR w Gdańsku zgodnie z rejonizacją CPS)
  4. Oferowane wynagrodzenie zasadnicze brutto – od 4 700 zł + dodatek za pracę w terenie + wysługa lat (ostateczna kwota uzależniona jest od posiadanego doświadczenia i kompetencji).
W miesiącu poprzedzającym datę ogłoszenia konkursu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, był wyższy niż 6%.

KLAUZULA INFORMACYJNA REKRUTACJA Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) dalej RODO, informujemy: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jednostka organizacyjna Miasta Gdańska Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku z siedzibą w 80-432 Gdańsk ul. Konrada Leczkowa 1A; 2) w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych można kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych za pomocą adresu mopr-ido@gdansk.gda.pl lub pod adresem: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ul. Konrada Leczkowa 1A 80-432 Gdańsk; 3) podane przez Panią/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu udziału w procesie rekrutacyjnym na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO - w zakresie przetwarzania na potrzeby aktualnego procesu rekrutacyjnego danych wyszczególnionych w art. 221 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeksu pracy oraz art. 6 ust. 1 lit. a RODO tj. zgody na przetwarzanie danych osobowych w przypadku podania pozostałych danych oraz zgody na udział w przyszłych rekrutacjach; 4) podanie przez Panią/Pana danych osobowych w zakresie wynikającym z przepisów prawa pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w procesie rekrutacji. Podanie innych danych jest w pełni dobrowolne; 5) Pani/Pana dane osobowe zawarte w dokumentach aplikacyjnych będą przechowywane: przez okres 3 miesięcy od dnia zakończenia procesu rekrutacyjnego w przypadku stanowisk urzędniczych, przez okres 12 miesięcy od daty przesłania aplikacji w przypadku stanowisk pomocniczych i obsługi; Dane osobowe pozyskane w procesie rekrutacji będę przechowywane przez okres 5 lat, licząc od końca roku, w którym został przeprowadzony nabór (stanowiska urzędnicze). W przypadku wygrania naboru Pani/Pana dokumenty aplikacyjne zostaną dołączone do akt osobowych i będą przechowywane przez okres przewidziany dla dokumentacji pracowniczej. Dokumenty aplikacyjne nie spełniające wymogów formalnych określonych w ogłoszeniu o naborze zostaną zniszczone w sposób mechaniczny przez Wydział Spraw Pracowniczych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku; 6) nie przewiduje się udostępnienia danych żadnym zewnętrznym podmiotom; 7) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem; 8) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana jest niezgodne z prawem; 9) podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie odmowa wszczęcia procedury rekrutacyjnej; 10) Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.