Skopiowano

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Zaspie. Dobre miejsce do życia dla osób w różnym wieku

Klaudia Cichocka
24 listopada 2022 

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Zaspie to nie tylko nieruchomości w wysokiej zabudowie wielorodzinnej, ale również nowoczesne apartamentowce. Dzielnica przyciąga kameralną atmosferą blisko centrum, a zdaniem mieszkańców stanowi dobre miejsce do życia dla osób w różnym wieku.Administracyjnie na Zaspę składają się dwie dzielnice - sąsiadująca z Wrzeszczem Zaspa-Młyniec oraz położona bliżej morza Zaspa-Rozstaje. Na terenie dzielnic znajdują się sklepy, punkty usługowe, szpital, szkoły, przedszkola czy restauracje. Mieszkańcy Zaspy doceniają, że większość codziennych obowiązków można załatwić bez opuszczania sąsiedztwa.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Zaspie - ofertyMieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Zaspie to głównie lokale 2 i 3-pokojowe. Dominują nieruchomości wybudowane w latach lat 70 i 80, ale również po roku 2000. Wśród ofert pojawiają się również kawalerki i duże mieszkania nawet 5-pokojowe. Część z nich nadaje się na inwestycję np. do wynajęcia dla studentów.

Chociaż Zaspa to niewielka dzielnica deweloperom systematycznie udaje się znaleźć miejsca pod kolejne inwestycje. Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku na Zaspie to także nowoczesne apartamentowce oddane do użytku po roku 2020. Dostępne nieruchomości mają różny standard wykończenia. Na rynku znaleźć można zarówno nieruchomości gotowe do zamieszkania od zaraz, jak i lokale wymagające remontu. Ulice, gdzie dostępnych jest wiele ofert mieszkań na sprzedaż w Gdańsku na Zaspie to m.in. Pilotów, Dywizjonu 303, Rzeczypospolitej, Skarżyńskiego czy Startowa.

Zaspa to dzielnica, która cieszy się popularnością wśród różnych grup. Osoby młode i aktywne korzystają z bliskości centrum oraz miejskich udogodnień, a rodziny z dziećmi dostępu do szkół, łatwego dojazdu do pracy oraz bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Natomiast osoby starsze cenią łatwość w załatwianiu codziennych obowiązków oraz szybki dostęp do placówek medycznych.

Cena za metr kwadratowy zaczyna się od ponad 8 tys. zł a kończy nawet na 22 tys. zł. Najwięcej dostępnych ofert obejmuje nieruchomości o wartości powyżej 10 tys. zł za metr kwadratowy.

Gdańsk Zaspa - jak się mieszka?Zaspa to dzielnica sąsiadująca z Przymorzem, Brzeźnem, Wrzeszczem, Strzyżą oraz niewielkim fragmentem z Oliwą. Zaspa Młyniec ma powierzchnię zaledwie 1,22 km², a Zaspa Rozstaje 2,08 km². Powszechnie tereny traktowane są jako całość.

Na terenie dzielnicy znajduje się wiele wysokich budynków wielorodzinnych powstałych w latach 70 i 80. Mieszkanie na sprzedaż w Gdańsku Zaspie chętnie wybierają osoby w różnym wieku o odmiennym stylu życia czy zamożności.

Korzyści z mieszkania na Zaspie:

  • komunikacja miejska - dzielica jest dobrze połączona z innymi częściami miasta, mieszkańcy mają do wyboru linię tramwajową (nr 2, 4, 5 i 8) oraz autobusową. Działa również przystanek SKM - Gdańsk Zaspa;
  • rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa - na terenie dzielnicy znajduje się wiele sklepów, punktów usługowych czy restauracji, są również siłownie i atrakcje dla najmłodszych;
  • bliskość terenów zielonych - Park im. Jana Pawła II, Park Millenium Gdańska, ogródki działkowe oraz mniejsze parki sprawiają, że na Zaspie nie brakuje zieleni, blisko znajduje się także Park Prezydenta Ronalda Reagana oraz pas nadmorski;
  • oferta dla dzieci - na terenie Zaspy działają żłobki, przedszkola i szkoły, dzieci mogą korzystać z placów zabaw i miejsc do aktywności na świeżym powietrzu;
  • bliskość miejsc pracy - Zaspa stanowi siedzibę firm o różnym profilu działalności, a dobra komunikacja i sąsiedztwo z większymi dzielnicami pozwala na łatwy dojazd do pracy;
  • szpital i punkty medyczne - Szpital św. Wojciecha mieści się przy alei Jana Pawła II i stanowi jeden z najważniejszych punktów na medycznej mapie miasta.

Murale na ZaspieZaspa nie jest dzielnicą typowo turystyczną. Osoby odwiedzające miasto przyciąga jednak galeria murali stworzona na budynkach osiedla Zaspa (Aleja Rzeczpospolitej oraz al. Jana Pawła II). Na wysokich blokach będących pamiątką po modernistycznej wizji pojawiły się kolorowe murale, które obecnie można oglądać samodzielnie albo z przewodnikiem. Przedstawiają m.in. rozpikselowany portret Lecha Wałęsy, fragment Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga czy obrazy przypominające o lotniczej historii dzielnicy. Obecnie na Zaspie znajduje się blisko 60 murali wielkopowierzchniowy, a pierwszy powstał w 1997 r.